Zlepšite svoj život. Zmente svoje myslenie! 5/5 (1)

pocit depresie a uzkosti

Nepokoj v živote, depresia.

Mnoho ľudí je vo svojom živote nespokojných. Mrmlú na manžela/manželku. Sú deprimovaný zo svojej práce,alebo z výšky svojho zárobku. Pociťujú depresiu a nepokoj vo svojom živote.

Obviňujú svoje okolie, okolnosti vo svojom živote, štát, zamestnávateľa, svojho partnera, počasie za to že sa im nedarí žiť život po akom túžia. Ale v skutočnosti sú to práve oni ktorí môžu za to, že nie sú vo svojom živote spokojný.

Ak takáto nespokojnosť pretrváva dlhšie časové obdobie ( z pravidla rok a viac), v drvivej väčšine prípadov to vedie k depresii a zdravotným problémom. Dnes sme svedkami vzniku moderných psychologických chorôb akou je napríklad Tetania.

O ktorej budem písať rozsiahlešie v samostatnom článku, nakoľko je to veľmi nepríjemná choroba.

Ako ale zmeniť tieto nepríjemné stavy depresie a úzkosti. Je to možno jednoduchšie než si myslíte. Aj keď sa domnievam, že práve v tejto chvíli si to neviete predstaviť.

Zmena začína u vás

zmena-uhlu-pohľadu

Zmente uhol pohľadu

Ak niečo vo svojom živote neviete zmeniť, zmente na to uhol svojho pohľadu. Uvediem príklad.

Bývate v dome so svojím partnerom a jeho rodičmi. Máte jednu izbu, ktorú si prerobíte a je to fajn. Prídu deti. Stále je to fajn, možno z ideálne veď svokrovci pomôžu, postrážia a podobne.

Ale deti začnú rásť a životný priestor v jednej izbe sa zmenšuje. Svokrovci pomáhajú, ale podieľajú sa aj na výchove vašich ratolestí. A určite nie so všetkým súhlasíte.

Nastávajú chvíle nepohody a nervozity. Ako ale takýto stav zmeniť. Ak nezárabate kráľovsky plat a nezdedili ste nejakú nehnuteľnosť, jediné čo vám ostáva je hypotéka, alebo nie?

Ako na to

ako-na-to

Ego

Vykašlite sa na svoje ego! Táto rada vám prinesie do život radosť a pokoj.

Položte si otázku: „Naozaj je to až také zlé ako sa mi zdá“. Alebo je to len moje ego, ktoré ma presviedča o tom, že len moje pravidlá v domácnosti a moja výchova je pre moje dieťa a náš život to najlepšie.

Zmierte sa so skutočnosťou, že v živote nebudete mať Všetko pod kontrolou. Užívajte si každý prítomný okamžik (lebo iba ten skutočne existuje) a buďte šťastný tak ako ste.

Nemente prostredie v ktorom žijete. Nemente ľudí okolo seba, lebo aj tak sa vám to nepodarí. Vynaložíte neskutočné množstvo energie a nič nedosiahnete len hnev a pocit bezmocnosti.

Jediná možná cesta ku šťastiu je zmeniť uhol pohľadu. Všetko sa raz pominie aj svokrovci a ich “staré názory”. Pestujte v sebe trpezlivosť a pozerajte sa na život s nadhľadom.

A ak to už bude neznesiteľné, choďte s rodinou niekde na výlet alebo len tak do lesa nabrať energiu. Meditujte a vedzte, že všetko sa zmení, lebo jediná konštanta vo vesmíre, ktorá je stála je zmena.

Trénujte svoju myseľ

hlava s obrazom mozgu

Myšlienky

Nenechajte svoje myšlienky ovládať váš život. Vy ovládajte svoj život za pomoci myšlienok.

Zastaviť tok myšlienok je nadľudský výkon. Jediná možnosť ako to urobiť je meditácia. No ak nežijete v budhistickom chráme nemáte možnosť byť celý deň v meditačnom stave.

To znamená že musíte svoje myšlienky sledovať. Musíte sa naučiť pozorovať svoj život, svoj tok myšlienok a ako ovplyvňujú váš deň. Otvorte svoju myseľ a pozorujte. Pomocou techniky pozorovania myšlienok a “náhodných” okamžikov vo vašom živote zistíte ako je to všetko prepojené.

Trénujte svoju myseľ a zameriavate svoje myšlienky na dôležité a pozitívne situácie. Afirmujte si každý deň akoby to bol váš najkrajší deň v živote. Tešte sa z maličkostí a buďte vďačný za to čo máte.

Vo chvíli keď vás prepadnú negatívne myšlienky a pocity povedzte STOP. Prestaňte sa trápiť so zdanlivo neriešiteľnou situáciou. Aj tak vám to nepomôže. Zmierte sa s najhorším scenárom, aký môže nastať a ďalej ho už neživte.

Transformujte svoje myšlienky na pozitívne veci. Sústreďte sa na riešenia a nie na katastrofálne scénare ktoré sa v 99% nikdy nenaplnia.

Záver

Ak chcete žiť svoj vysnívaní život musíte sa zmieriť s tým, že niektoré veci a situácie nedokážete zmeniť. Jedinou cestou, ktorá vás privedie k pokoji je zmierenie. Zmierenie sa s životom ako takým. Začnite pozorovať svoje myšlienky svoje okolie a “náhodné situácie” ako s navzájom prelínajú. Trénujte svoju myseľ k pozitívnemu videniu sveta a prestaňte sa trápiť.

Hodnotiť článok

Post Author: Michal

Prosím pridajte komentár