Zelený čaj, čierny čaj a káva. Čo vás nakopne lepšie? 5/5 (1)

Ako začať deň aby som bol nabitý energiou a nepociťoval únavu? Túto otázku som si kládol veľmi často. Sprvu som si nevedel predstaviť ráno bez mojej šálky kávy. No našiel som aj chutnejšiu, zdravšiu a účinnejšiu náhradu tohoto moku.


Obsah kofeínu a jeho účinky v jedntotlivých nápojoch

zrnka kavy usporiadane ako salka

Kofeín obsiahnutý v káve vaše telo absorbuje rýchlo a vo veľkých množstvách čo má za následok rýchle vzpruženie, ktoré ale trvá krátku dobu. Vo väčšine prípadov asi tak 30 min.

Nežiadúcim účinkom kávy je že po jej vypití, sa telo dehydruje a ak nedodržiavate pravidelný pitný režim zníži sa vám tlak a budete pociťovať malátnosť a únavu.


salky so zelenym cajom

Neskôr som kávu nahradil zeleným čajom čo bola príjemná zmena. Bežný zelený čaj obsahuje zhruba o 30% menej kofeínu ako káva. No rozdiel je v príjmaní kofeínu.

Naopak pri zelenom čaji vaše telo príjma kofeín postupne a teda povzbudivý účinok trvá dlhšie.
U mňa som dĺžku účinku pozoroval zhruba v rozmedzí hodiny až hodiny a pol.


Šálka čierneho čaju

Čo sa týka čierneho čaju obsahuje približne rovnaké množstvo kofeínu ako zelený čaj. Oba druhy čaju pochádzajú z rovnakej rastliny Camellia sinensis.

Rozdiel medzi týmito druhmi čaju je v spôsobe ich spracovania (zelený čaj neprechádza procesom fermentácie) a obsahom teínu.

Ak chcete dosiahnuť maximálny povzbudivý účinok čierneho čaju odporúča sa krátke lúhovanie (nie viac ako 5 min.).
Ak budete čierny čaj lúhovať dlhšie začnú sa rozpúšťať triesloviny čo spôsobí tmavšiu farbu, horkosť a slabší účinok kofeínu.


prečítajte si:


Matcha zelený prášok (čaj)

matcha zelený prášok obal


Tento nápoj je best of best spomedzi spomínaných nápojov. Matcha prášok podporuje rovnomerné rozloženie energie v tele.

Nielenže vás nakopne, ale ako bonus zrýchľuje metabolizmus čo ocenia predovšetkým ženy a muži ktorí túžia rýchlo schudnúť.
V jeho zložení nájdete proteíny, kofeín, vlákninu, vitamíny A-karotén, E, minerály ako sú železo, vápnik, draslík, zinok, katechíny, aminokyseliny.

Odkedy som objavil čaro matcha prášku nič iné nepoužívam. Nakoľko som veľmi aktívny či už pracovne alebo osobne (neposedím na jednom mieste dlho) a častokrát si toho na svoje plecia vezmem dosť veľa, únava a úbytok energie sú mi dobre známe.

Výhodou je že okrem nápoja (čaju) matcha som objavil aj kapsuli s týmto práškom.

Ak by ste chceli vyskúšať nápoj matcha odporúčam tento eshop:
www.bohatstvo-prirody.sk

Pre ľudí ktorí si potrebujú dopĺniť energiu rýchlo a zdravo odporúčam zakúpiť si prášok v podobe kapsúl, ktoré občas využívam aj ja. Najvýhodnejšie sa mi nakupovalo na tomto eshope:
www.altevita.sk

Hodnotiť článok

Post Author: Michal

Prosím pridajte komentár