Miluj svoj život – recenzia knihy 3/5 (1)

 

Knihu preložili do 42 jazykov je dostupná v 132 krajinách sveta.

O autorke: Lousie L. Hayová  (8.10.1926 – 30.6,2017) Narodená v Los Angeles chudobnej matke, ktorá sa znovu vydala za násilníka a opilca. Tento ju aj jej matku fyzicky zneužíval. Vo veku 15 rokov odišla zo školy a otehotnela. Po rokoch práce za minimálnu mzdu vstúpila do sveta modelingu. V tom čase žila v New Yorku kde si našla manžela, ktorý ju po 14- tich rokoch opustil kôli inej žene. Vtedy sa začala zaujímať o pozitívne myslenie a ako naše myšlienky môžu zmeniť náš život.

Keď jej bola diagnostikovaná rakovina krčku maternice odmietla konvenčnú liečbu a začal režim odpustenie a psychického reštartu. PO vyliečení z rakoviny  napísal svoju prvú knihu Uzdrav svoje telo.

Túto knihu som si kúpil po tom čo som sa rozhodol ovládnuť svoje emócie! Áno je to možné verte mi. Nieje to tak dlho čo som nechal emócie aby ovládali moje rozhodnutia. Túžil som nájsť vnútorný pokoj a rovnováhu. Môžem vám povedať, že táto kniha je plná veľmi užitočných rád. Obsahuje cvičenia ktoré mi výrazne pomohli lepšie zvládať situácie, ktoré vo mne vyvolávali hnev, beznádej, stres.

Kniha sa skladá zo štyroch častí. Prvá je úvod, kde vás spisovateľka  zoznámi s pár radami a základmi svojej filozofie obsiahnutej v knihe.

V druhej časti vám Lousie ukáže ako rozmýšľate aké programi ste prevzali od svojho okolia najmä rodiny a popíše vám niekoľko cvičení na preprogramovanie vašej mysli aby ste zahnali zlé myšlienky a naopak prilákali pohodu a lásku do mysle.

Tretia časť je výstižne nazvaná pozitívne myslenie v praxi. Autorka sa v tejto časti obsiahle rozpisuje o sexualite, medziľudských vzťahoch, bohatstve, uzdravení a mnohých ďalších vecí ktoré ovplyvňujú náš psychický stav.

Štvrtá časť je venovaná životnému príbehu spisovateľky. Verte mi mnoho situácií a stavov mysle, ktoré opisuje vo svojej knihe píše si sama prežila. A práve toto ma na tejto knihe zaujalo najviac, veď ako môže niekto kázať a učiť druhých veci ktoré sám neokúsil.

Celkovo je to poučné a veľmi zaujímavé čitanie pri ktorom sa dostanete do hĺbky svojej mysle. Odporúčam túto knihu čítať v pokoji a tichu aby ste mali čas sami na sebe a na psychickú očistu svojej mysle.

 

Hodnotiť článok

Post Author: Michal

Leave a Reply

Prosím pridajte komentár

  Subscribe  
Notify of