Čítanie myšlienok za pomoci pozorovania očí 4/5 (1)

V článku ‚‚odhalte-klamstvom-citanim-z-oci‘‘ ste sa dozvedeli základné princípy ako čítať vášho náprotivka a to za pomoci pohybov očí.

Teraz si vyskúšajte skvelý experiment s ktorým zabodujete na každom večierku.


Experiment viem na čo myslíš

Sadnite si oproti osobe ktorú ste si vybrali. Začnite jej rozprávať jednoduchý príbeh.

Napríklad:

Predstav si že kráčaš po námestí vo veľkomeste. Spomedzi všetkých ľudí, budov a rušivých elementov ťa zaujme krásny obraz neznámeho umelca vystavený v strede námestia.

Predstav si ho čo najpresnejšie. Jeho veľkosť, farby, tvar toho obrazu. Je orámovaný alebo chránení plexisklom?

pestrofarebný obraz hotela

Teraz si predstav ako tak pozoruješ ten obraz, spustí sa hlučný alarm v obchode za tebou. Aký zvuk vydáva ten alarm? Je to vysoký alebo nízky tón. Húka pravidelne či s prestávkami.

alarm na budove

Po náročnom dni sa treba poriadne najesť. Predstav si, že je neskoro večer a najbližšie otvorené občerstvenie je stánok s pizzou. Výdatne si sa najedol pizza bola skvelo prepečená a teraz si svoje zamastené prsty utieraš do servítky.

trojuholník pizze

Po tom ako tento krátky príbeh dopovieš popros vybratú osobu aby si vybrala jednu z prezentovaných situácií a intenzívne na ňu myslela.

V tejto chvíli pozorne sledujte oči tejto osoby. Ak smerujú dohora myslí na obraz, keď smerujú do boka zodpovedá to zvukovému vnemu takže myslí na alarm. Ak oči smerujú dolu v mysli mu behá predstava na chutnú pizzu.

Je čas odhaliť na čo pokusná osoba myslela. Keďže táto osoba nikdy nepočula o technike čítania z očí, nebude mať potuchy ako ste to dokázali 😉

gif kung fu panda sa čuduje

Hodnotiť článok

Post Author: Michal

Prosím pridajte komentár