Čítajte knihy, predídete infarktu 4/5 (7)

Čítanie

Čítanie je veľmi prospešné hneď niekoľkokrát. Okrem toho že si pri čítaní rozširujete vašu slovnú zásobu a brúsite svoj pravopis, je to veľmi upokojujúce pre vašu myseľ a telo.

Prečo čítať

Tým, že sa vžijete do deja sa odpútate od všedných a stresu preplnených dní. Na chvíľu vypnete rotujúce myšlienky vo vašej hlave a uvoľnia sa svaly v tele vrátane nášho najdôležitejšieho svalu a to srdca.

Čítaním získavame potrebné informácie. Čítaním si rozširujete obzory. Dobrá kniha má silu zmeniť váš pohľad na svet.

Čítanie je môj najobľúbenejší prostriedok na uvoľnenie sa a zbavenie sa stresu. Celý týždeň sa teším na vaňu, teplú vodu a knihu ktorú si v kľude a tichu prečítam uložený vo vani.

Akú literatúru si čítať

Je jedno akú literatúru si vezmete do ruky. Ide o to aby vás dej či obsah zaujal. Samozrejme aj obsah je svojím spôsobom dôležitý. AK si pred spaním čítate nejaký horor či krvavý triler, alebo smutnú drámu je pravdepodobné, že si neprivodíte veľa pozitívnych myšlienok.

Je tiež pravdepodobné, že sa vám budú snívať dosť pochmúrne sny a vy sa nevyspíte. Ako som písal v článku Nespavosť a jej liečba , málo spánku vo veľmi negatívnom zmysle pôsobí na naše psychické a fyzické zdravie.

Ale znova je to len na vás. Ak vám čítanie tohoto typu literatúry “neubližuje” v pokoji si ju čítajte ďalej.

Audio knihy

Nedávno som objavil čaro audio knihy. Večer pred spaním, keď mám unavené oči je perfektné dať si slúchadlá do uší a popočúvať nejakú fajn knihu. Naposledy to bola kniha Kvantový doktor , ktorá sa dá zakúpiť vo fantastickom obchode audiolybrix.sk

Najlepšie príbehy do vašich uší

Tým že máte pri počúvaní audio knihy zavreté oči a nemusíte mozog zaťažovať spracovávaním informácií, ktoré do neho prichádzajú skrz naše oči, môžte naplno zapojiť svoju predstavivosť a ešte väčšmi sa zahĺbiť do deja či obsahu

Zhrnutie

Čítaním alebo počúvaním kníh si doprajete relax,ktorý si zaslúžite a informácie ktoré potrebujete, alebo hľadáte či získate a ani neviete kedy sa vám zídu.

Ja obľubujem hlavne motivačnú, psychologickú a náučnú literatúru. No nepohŕdnem ani Danom Brawnom či Jozefovom Banášom.

A čo vy podelte sa snami o vašu obľúbenú knihu a napíšte ju dolu do komentára, ktorý nájdete na spodku stránky.

Hodnotiť článok

Post Author: Michal

Prosím pridajte komentár