Cesta dharmy, robte iba to čo vás napĺňa 5/5 (1)

Slnečná cesta v lese

Dharma je vaša duchovná cesta, ktorú ste prišli prežiť na tento svet. Ak nebudete počúvať volanie svojho vyššieho Ja (boha,vesmíru,jehovu,svedomia),nikdy nebudete naozaj šťastný.

To znamená ak niečo konáte iba kôli osobnému prospechu či obohateniu sa na iných ľuďoch, bez toho aby ste napĺňali aj svoju cestu (dharmu), o ktorej vo svojom vnútri už dávno viete, ale ešte ste ju nevypustili do niečoho čo nazývame realita. Nikdy nebudete skutočne bohatý.

Budete mať síce nové auto, dom plné konto v banke. Ale vnútro bude prázdne. Stále budete hľadať nové ciele, nový zmysel života. Ak stratíte zmysel žiť, prežijete peklo. Skutočné peklo, nie rozprávky o ohni a akomsi satanovi s rohmi.

Zažijete apatiu ku všetkému a všetkým. Prestanete žiť a začnete iba existovať. V takýchto prípadoch príde najčastejšie ku slovu alkohol alebo iná droga, ktorou si pomáhate opustiť realitu vášho života a necháte sa unášať na vlnách sladkej nevedomosti.

Spomente si na úspešných hercov, spevákov, športovcov, ktorí nedokázali uniesť svoj úspech. Ale bol to ich úspech, alebo úspech ich rodičov. Možno konali sny niekoho iného, ktoré považovali za svoje.

Na vonok pôsobili ako úspešný ľudia, ktorím nič nechýba. Ale ako sme mali možnosť niekoľkokrát vidieť v TV, alebo prečítať si článok v bulvári. Pravda bola niekde inde. Nenašli svoju dharmu. Svoj skutočný a jediný cieľ vo svojom živote.

Adrenalín je ďalší zo spôsobov ako uniknúť z reality ktorá vás nudí. Z reality v ktorej ste dosiahli všetko čo ste chceli a nemáte už žiadny cieľ. Existuje množstvo prípadou (hlavne u podnikateľov), kde pri honbe sa za adrenalínom došlo k úmrtiu jednej či viacerých osôb. Stačí sa pozrieť na dnešné cesty a vodičov za volantom rýchleho auta.

Ako nájsť svoju dharmu

Otázniky na pozadí a hľadanie dharmy

Jednoducho. Počúvajte čo vám váš vnútorný hlas hovorí. Vy už dávno viete čo chcete v živote robiť. Akým smerom sa vydať. Len to musíte nechať prejaviť na vonok. Musíte zo seba vypustiť čo ste celé roky držali v sebe.

Čím ste starší tým ťažšie je počúvať ten hlas, ktorí vám našepkáva. Niekto tomu hovorí intuícia, niekto boh, iný zas svedomie. Je to vaše vyššie Ja ktoré presne vie čo máte prežiť a čo vás napĺňa láskou, kľudom a pokojom v mysli.

Vnímajte svoje pocity. Vaše pocity vám presne hovoria pri akej práci, pri akej činnosti či s akou osobou sa cítite dobre. Ak vstávate každé ráno do práce s pocitom zhrozenia a plný sebazaprenia sa tvárite, že je všetko ok lebo máte na páske 900eur a trinásty plat, ale vo vnútri sa trápite tak vedzte, že nič nie je v poriadku.

Naopak. Ak máte koníček napríklad vyrezávať z dreva sošky. Aké pocity pri tom prežívate? Pokoj? Kľud? Relax?. To sú tie pocity, ktoré vám hovoria: “Toto je tvoja dharma, tvoja cesta ktorou chceš ísť”. Touto cestou sa vydajte. Iná cesta ku skutočnému prežitiu života v šťastí a blahobyte neexistuje.

Nemusíte dať okamžitú výpoveď v práci, ale začnite rozmýšľať o zmene. Venujte sa viacej veciam, ktoré napĺňajú váš život radosťou a uspokojením. Je tu aj známa poučka, ktorú počujem denne od ľudí, ktorý našli svoju dharmu:

“Ak robíš to čo ťa baví a robíš to na 100% s trpezlivosťou peniaze prídu samé”

V neposlednom rade si nájdite čas pre seba. Nájdite si aspoň 30 minút. Ľahnite si do vane alebo sa pohodlne usaďte do vášho obľúbeného kresla. Opýtajte sa seba samého: “Čo chcem od života?”, “Prečo som sem prišiel?” , “Ako môžem naplniť svoju dharmu?”. ” V akej situácia alebo pri akej činnosti pociťujem eufóriu?”

Odpovede prídu. A budú to odpovede od tej naj klasifikovanejšej osoby pre riadenie vášho života a to od vás samotných.

Citát

“Život nie je utrpenie ani blaho. Život je prázdne plátno a človek musí byť veľmi zručný maliar. ” Osho indický mystik

Zdroj

Hodnotiť článok

Post Author: Michal

Prosím pridajte komentár