Nepodceňujte afirmácie 3/5 (3)

Čo je afirmácia

Afirmácia je kladné tvrdenie, uistenie, presvedčenie o stave našej bytosti. Napríklad: “každý deň som bohatší a môj život prekypuje hojnosťou”. Je to seba presvedčovanie o stave v akom chceme aby sa náš život nachádzal. Nie naopak!

Ako používať afirmáciu

Dôležitá je formulácia tej ktorej afirmácie. Nemôžete formulovať afirmáciu negatívnymi myšlienkami. Napríklad: ” nechcem aby som dnes niečo v práci zbabral”, alebo “chcem sa zbaviť mojej choroby”. Namiesto toho si afirmujte takto: “dnes sa mi darí a všetko čoho sa dotknem sa premení na zlato”, “cítim ako sa uzdravujem a ako mi je každý deň lepšie”

Ďalšou dôležitou vecou je aké pocity prežívame pri afirmácii. Ak prežívate smútok, bez nádej, zlosť, hnev alebo iné negatívne emócie vysielate ich spolu s afirmáciou. Čiže ten “kód”, ktorý vysielate je negatívny aj keď sa nesie na vlnách pozitívnych slov.

Musíte presvedčiť samého seba, že sa to čo si želáte naozaj stane. Nalaďte sa radosťou, láskou, pozitívnou energiou, zdravím pri vyslovení afirmácie.

Afirmujte v prítomnom čase. Napríklad “Som zdravý a šťastný” nie “Budem zdravý a šťastný

Je to podobný postup aký aplikujeme na vyrovnanie sa s problémami.

Ako často vyslovovať afirmáciu

Ráno keď sa prebudíte a začnú vám mysľou pobehovať stovky myšlienok na chvíľu sa zastavte zhlboka sa nadýchnite. Začnite si predstavovať niečo pozitívne z vášho života. Preciťujte ten šťastný pocit tú lásku a pohodu. Až keď sa pozitívne naladíte začnite si hovoriť v duchu alebo najlepšie nahlas afirmáciu pre tento deň.

Večer ak ste už v posteli. Poďakujte ta ďalší skvelo prežitý deň. Ak sa vám nedarilo porozmýšľajte čo vás ten nezdar naučil. Ak sa vám darilo usmejte sa a pochválte samého seba. Preneste afirmáciu napríklad za zdravie, hojnosť, lásku. Skrátka si afirmujte to po čom túžite.

Afirmácie si môžte opakovať v podstate hocikedy. Je ale dôležité aby ste boli celkom uvoľnený niekde v tichosti. Ide o to aby ste sa mohli plne sústrediť na slová ktoré vyslovujete. Ako sa píše v knihe kníh: ‚‚na začiatku bolo slovo‘‘

Príklady afirmácií

‚‚Milujem svoj život. Každý deň som bližšie ku svojim cieľo‘‘

‚‚Deň čo deň som bohatší. Prekypujem hojnosťou‘‘

‚‚Moje telo je úplne v poriadku. Som plný/á energie a zdravia‘‘

A takto si môžte kombinovať slová a pocity, ktoré chcete do svojho života priniesť.

Nepodceňujte silu afirmácie ak to budete robiť správne prinesie svoju úrodu. Nielen že si do života vložíte situácie a veci ktoré si naozaj budete želať, ale naučíte (naprogramujete) svoju myseľ aby si v každej životnej situácii, či už dobrej alebo zlej zachovala pozitívny smer.

Hodnotiť článok

Post Author: Michal

Prosím pridajte komentár